Дата публікації: 2018-05-07

Традиційно до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом 2018 року «Захищене та здорове покоління» морський порт «Ніка-Тера» проводить цілий ряд запланованих заходів. Протягом двох тижнів портовики стали учасниками бліц-турніру на тему «Розрахунок і оцінка джерел ризику при організації виконання робіт на висоті», провели оглядову екскурсію для студентів і навчання для них за технічними спеціальностями, організували не один інструктаж і семінар по темі охорони праці, а також провели змагання на кращого зварника між студентами на робочих місцях підприємства.

Таким чином, в ТОВ «МСП Ніка-Тера» підводять підсумки року з охорони праці та відзначають кращих працівників, які найбільше уваги приділяли безпеці роботи на виробництві.

«Ми намагаємося проводити подібні заходи до Всесвітнього дня охорони праці, щоб привернути увагу наших співробітників і співробітників інших підприємств до дотримання правил безпеки, адже багато видів робіт в порту є підвищеної небезпеки, – зазначив заступник начальника порту з охорони праці, охорони навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій Анатолій Петров. – Ми також забезпечуємо наших колег і їхні робочі місця всім необхідним для безпеки робочого процесу».

На підприємстві працює близько 65% молодих фахівців. Тому і заходи, що проводяться портовиками, були спрямовані, перш за все, на молодих працівників. У зв’язку з цим, в рамках дня охорони праці, відбулася екскурсія по порту для студентів Миколаївського будівельного коледжу, а також спеціально для можливо майбутніх портовиків співробітники «Ніка-Тери» показали, як працюють вантажні машини «Ніка-Тери» та інша спецтехніка.

«Щороку ми підходимо до підведення підсумків з охорони праці в порту відповідально і творчо, – зазначила начальниця відділу охорони праці Тетяна Потапенко. – Ми продумаємо все до дрібниць та вдячні всім учасникам і тим, хто допомагає в здійсненні навіть з першого погляду нереальних ідей. Дуже приємно, що до нас приходять студенти з Будівельного коледжу та Вищого училища суднобудування, адже це наше майбутнє. Ми намагаємося молодим фахівцям прищеплювати культуру дотримання вимог охорони праці на прикладі робочого процесу великого підприємства. Про впровадження системи управління охорони праці на «Ніка-Тері» неодноразово висвітлювалося в науково-виробничому журналі «Охорона праці», а також наші фахівці постійно беруть участь в семінарах і конференціях, присвячених організації умов безпеки праці, де діляться своїм досвідом».


Варто відзначити, що на ТОВ «МСП Ніка-Тера» в 2017 році було виділено понад 5 млн. грн. на комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів безпеки праці, гігієни праці та виробничої сфери, підвищення рівня охорони праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій. А в 2018 році планується збільшити суму ще на 4 млн.грн.