Дата публікації: 2017-11-02

Х ювілейні екологічні читання «Збережемо для нащадків» відбулися 1-2 листопада в Миколаєві на території Центральної міської бібліотеки ім. М Л. Кропивницького. У читаннях взяли участь представники влади, підприємств, навчальних закладів, громадськість та всі зацікавлені у темі екології та озеленення міста. Серед учасників читань також були і гості з інших міст – Хмельницького та Львова, які представили успішні рішення екологічних проблем в своїх містах.

Цього року екочитання проходили під девізом «Зелений Миколаїв – шлях в майбутнє». Спікери підіймали існуючі проблеми, озвучували пропозиції щодо їх вирішення, пропонували проекти та запрошували до партнерства.

З результатами вже успішно реалізованого проекту з озеленення міста виступив начальник відділу охорони навколишнього середовища ТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера» Артем Гордієнко.

«На початку 2013 року підприємство виступило з ініціативою проведення такого проекту, який би сприяв поліпшенню екологічної ситуації в Корабельному районі міста. За участю партнерів підприємства було створено соціально-екологічний проект «Чисте місто-район-мікрорайон», – розповів Артем Гордієнко. – Щороку підприємство бере активну участь в соціально-екологічному розвитку міста і проводить низку різних заходів спільно з навчальними закладами району та адміністрацією Корабельного району, а також за участю простих жителів району. Всього за 5 років було висаджено 300 саджанців катальпи по вулиці Айвазовського, 50 саджанців клена та катальпи в дитячому містечку «Казка», 70 саджанців тополі на об’їзній дорозі в Корабельному, 85 кущів ялівцю в дитячому містечку «Казка», а також зібрано в ході суботників близько 400 мішків сміття».

Варто зазначити, що порт «Ніка-Тера» в рамках реалізації проекту встановив 70 фірмових лавок з урнами в Корабельному районі, а також в Центральному районі міста – біля Обласного Палацу Культури. Як зазначив представник порту, «Ніка-Тера» буде і далі брати активну участь у розвитку та благоустрої Корабельного району та міста Миколаєва в цілому.

Екологічні читання також стали місцем урочистої церемонії спецпогашення художнього конверта та поштової марки з нагоди ювілею читань. Унікальну марку та конверт випустила ПАТ «Укрпошта», авторами якої стали Дмитро Мац, Василь Торубара та Людмила Стручкова.

Екочитання традиційно представляють собою не тільки панельні дискусії, презентації та круглі столи, а й виставки дитячих художніх робіт та фотографій природи міста. Крім цього, в проекті передбачені екскурсії, випуск збірників та подальша робота в екологічному напрямку.