Дата публікації: 2020-01-15

У 2019 році вантажообіг ТОВ «Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА», що входить до групи компаній Group DF, склав 8,637 млн ​​т.

У структурі вантажообігу зернові, зернобобові та олійні вантажі склали понад 5,9 млн тонн або 69% від загального обсягу, навалочні – 1,7 млн ​​тонн (19,7%), шрот і висівки – 772,5 тис. тонн (8, 9%), наливні – 204, 7 тис. тонн (2,4%).

Всього за звітний період на причалах підприємства було оброблено 410 суден (у 2018 році 335).

«Для порту – 8,637 млн ​​т вантажообігу – це абсолютний рекорд. У порівнянні з 2018 роком приріст склав 2,8 млн тонн або 48%. На результат вплинуло два фактори. По-перше, за підтримки акціонера ми реалізували кілька інвестиційних проектів, спрямованих на збільшення швидкості обслуговування клієнтів. Ми не просто збільшили швидкість вантажно-розвантажувального процесу, ми відкоригували весь виробничий процес, поправили технологію роботи в порту та логістику. Другий, важливий фактор – були зроблені досить вдалі управлінські рішення. Це стосується інвестицій, виробництва, кадрів, збуту та маркетингу. Зараз я можу з упевненістю сказати, що саме злагоджена робота всього колективу дала ефект. Нам вдалося змінити філософію бізнесу, його цінності. Ми поставили клієнта – на чолі кута. І це дало результати. Почався рік і кожен день ми бачимо нові запити від компаній, які хочуть з нами працювати», – поділився начальник порту «МСП НІКА-ТЕРА» Алім Агакішиєв.

У 2019 році  порт «НІКА-ТЕРА» реалізував ряд інвестиційних проектів, основними з яких є:

  • Завершення будівництва та запуск другої черги олієперевалочного комплексу потужністю 30 тис.т одночасного зберігання. Завдяки новій черзі потужність перевалки Вантажного району №4 досягає 600 тис. тонн на рік, а обсяг одночасного зберігання досяг 63,4 тис.куб.м.
  • Будівництво та введення в експлуатацію нової лінії трубопроводу відвантаження наливних вантажів на танкер. Діаметр труби, по якій прокачуються наливні вантажі був збільшений до 400 мм, а максимальна продуктивність відвантаження становить до 1000 т на годину.

Реалізація двох проектів призвела до того, що в порівнянні з 2018 роком перевалка олії в порту «НІКА-ТЕРА» збільшилася більш, ніж у два рази.

Також, для оптимізації логістики на підприємстві, збільшення якості та швидкості вантажно-розвантажувального процесу в 2019 році порт інвестував до парку спецтехніки. Наприклад, в порту почали працювати новий перевантажувач фірми «Sennebogen», працювати мобільний автоматичний перекидач, обладнаний власним шасі, що дозволяє розвантажувати вантажі з автотранспорту в будь-якій точці порту у потрібного підлогового складу.