Дата публікації: 2018-06-14

У всьому світі 14 червня відзначається День Донора. У Миколаєві в цей день кількість бажаючих здати кров збільшується в два рази. Не стали винятком і співробітники «Морського спеціалізованого порту НІКА-ТЕРА», які здали понад 20 літрів крові для Обласної дитячої лікарні.

Стати донором можна в будь-який день, тим самим врятувати життя іншої людини. Як відомо, кожна третя людина з багатомільярдного населення Землі хоча б раз в житті потребує донорської крові.

У морському порту «НІКА-ТЕРА» вже багато років підтримується традиція здавати кров 14 червня. Крім цього, на підприємстві працює близько 50 почесних донорів, які здають кров по кілька разів на протязі всього року.

«Донор – звучить гордо, адже саме слово походить від латинського «donare» – «дарувати», тому той, хто здає кров дарує життя і здоров’я іншій людини, – поділилася старша медсестра здоровпункту ТОВ «МСП НІКА-ТЕРА» Світлана Галабір. – Коли до нас звертаються городяни, наші співробітники порту завжди залюбки відгукуються та здають кров у будь-який час, коли це потрібно. А так, вже на протязі багатьох років у нас прийнято в День донора долучатися до благої справи. Сьогодні нас було близько 40 осіб, крім цього наші працівники здають не лише кров (450 мл), але й плазму (500 мл)», – додала Світлана Галабір.

З самого ранку в Обласній станції переливання крові чекали своєї черги сотні миколаївців. Перед тим, як поділитися своєю кров’ю, необхідно здати аналіз, пройти консультацію лікаря, поснідати солодким чаєм з печивом і тільки після цього стати по-справжньому донором.

«Сьогодні я вперше здав кров і відчуваю себе відмінно – у мене відчуття, що зробив щось хороше та потрібне, – поділився начальник відділу матеріально-технічного забезпечення ТОВ «МСП НІКА-ТЕРА» Василь Козинець. – Я закликаю людей займатися донорством, тому що це дуже важливо, і ніхто з нас не знає, кому й коли можуть знадобитися саме ці 450 мл – можливо вони врятують чиєсь життя».

Своєю участю співробітники «МСП НІКА-ТЕРА» показують, що здавати кров – це зовсім не страшно та безпечно, тим самим закликаючи всіх по можливості стати донором.

Варто відзначити, що на «НІКА-ТЕРІ» заохочують ініціативу співробітників, які виявили бажання добровільно здати свою кров і забезпечують їм всі пільги та гарантії, передбачені чинним законодавством. Можете взяти приклад портовиків і теж проявити милосердя, ставши донором.

За словами головного лікаря Миколаївської обласної станції переливання крові Валерія Чинякова, кров потрібна завжди, адже в місті та області щодня вона необхідна пацієнтам при проведенні різної складності операцій, породіллям, тим, хто потрапляє в аварії. Крім цього Валерій Чиняков зазначив, що кров має свій термін придатності – це 30 днів, тому банк крові завжди необхідно оновлювати і поповнювати. Для цього звертайтеся до Обласної станції переливання крові за адресою: м. Миколаїв, провулок Радіо, 2, з 08.00 до 13.00 щодня, крім вихідних та святкових днів. При собі мати паспорт з пропискою.