Дата публікації: 2019-05-03

Вже декілька років поспіль у «Морському спеціалізованому порту НІКА-ТЕРА» проводяться заходи, присвячені міжнародному дню охорони праці, спрямовані на поліпшення знань в області охорони праці та на відпрацювання навичок дій в екстреній ситуації. Цей рік не виняток: до Всесвітнього дня охорони праці на території порту відбувся ряд екскурсій, квестів, змагань та інших активних заходів під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

За традицією одним із масштабних заходів, на яке чекають багато хто, стала оглядова екскурсія для молоді. Гостями порту «НІКА-ТЕРА» стали студенти Вищого професійного училища суднобудування та Миколаївського будівельного коледжу.

Учні ознайомилися з технологією вантажно-розвантажувальних робіт, автоматизацією технологічних процесів і з процесами ремонту обладнання порту. Зокрема, майбутні молоді фахівці познайомилися з роботою станції розвантаження автомобілів, станції розвантаження вагонів та вантажно-розвантажувальною технікою.

65% кадрового потенціалу підприємства складають молоді фахівці, які в ході екскурсії ділилися досвідом із майбутніми колегами.

«Наші студенти повинні знати, де вони можуть працювати та з чим будуть стикатися, – поділився викладач Миколаївського будівельного коледжу Володимир Запальскій. – І ми, викладачі, після того, як бачачимо зміни в порту саме в інфраструктурному плані та в технічному оснащенні підприємства, можемо вже підлаштовувати свої програми навчання у підготовці майбутніх фахівців до сучасних стандартів та вимог».

Ще однією довгоочікуваною подією для співробітників порту стали змагання під девізом «Успіх, спритність, сила та безпека праці». Завданням для двох команд, у складі по чотири людини від різних підрозділів порту, за легендою стала локалізація та ліквідація загоряння паливно-мастильних матеріалів, яке відбулося під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт на одній з ділянок. Команди змагалися в оперативності, якості та безпеці виконання робіт.

«Кожен з працівників підприємства завжди повинен бути готовим до будь-якої позаштатної ситуації, – поділилася начальник відділу охорони праці ТОВ «МСП НІКА-ТЕРА» Тетяна Потапенко. – Ми заздалегідь не тренувалися – завдання були поставлені прямо на місці. У командних змаганнях кожен співробітник показав високий рівень професійної підготовки при роботі в критичній ситуації. Наша безпека праці в порту, здоров’я працівників підприємства, стан навколишнього середовища є основною метою та завданням нашого підприємства».

Крім цього, протягом тижня проводилися й інші заходи для формування культури охорони праці. Працівники підприємства відвідували лекції, тренінги, брали участь у квест-грі «Організація безпечних умов праці та надання першої допомоги потерпілому».

У «Морському спеціалізованому порту НІКА-ТЕРА» при підведенні підсумків року з охорони праці були відзначені кращі працівники підприємства, які найбільше уваги приділяли безпеці праці на виробництві.