Дата публікації: 2018-02-15

15 лютого в Корабельному районі відбувся захід до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У заході взяли участь воїни-афганці, військові ЗСУ, представники влади, організацій, підприємств та просто жителі району. Серед співробітників морського порту «Ніка-Тера» також є ті, хто свого часу брав участь у бойових діях на території Афганістану. Разом зі своїми колегами по підприємству колишні бійці вшанували пам’ять своїх товаришів по службі та поклали квіти до пам’ятного знаку «Во славу Батьківщини» в Корабельному районі.

«Важкі часи тоді були та під час війни нам не дозволяли спілкуватися з нашими сім’ями та іншими родичами», – поділився спогадами електрогазозварник ТОВ «МСП Ніка-Тера» Олександр Головчук. – Я потрапив туди в свої 30 років. Після того, коли повернувся, хтось розумів всю ситуацію та по-людськи ставився, але й були ті, хто думав, що у нас був вибір. Коли нас готували, ми навіть не знали куди саме нас відправлять. Приємно, що сьогодні з тими, з ким служили ми спілкуємося та в скрутну хвилину допомагаємо один одному», – додав Олександр Володимирович.

Також разом з Олександром, токар порту Сергій Железняк побажав усім, з ким служили та спілкувалися міцного здоров’я, успіхів, удачі та мирного неба над головою.

Щорічно 15 лютого в Україні відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 року, відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який одночасно є днем ​​виведення військ з Афганістану.

Зараз у Збройних силах України служить близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь в афганській війні, близько 20 000 військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов’язок в Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших “гарячих точках.