Дата публікації: 2018-04-23

«Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА» (входить в портовий бізнес Group DF) вперше після запуску нового олієтерміналу обробив перший танкер з рослинною олією.

«Після запуску нового олієтерміналу, «Ніка-Тера» прийняла на своїх причалах й відправила на експорт перший танкер під завантаження наливних харчових вантажів. Всього на судно було успішно завантажено 30,1 тис.тонн соняшникової олії, яке після завантаження було відправлено на Близький Схід, – прокоментував операційний директор «НІКА-ТЕРА» Ігор Гріднєв. – Не дивлячись на те, що раніше порт не надавав послуги, пов’язані з перевалкою наливних харчових вантажів, весь технологічний цикл починаючи з приймання олії, її зберігання та закінчуючи відвантаженням на судно виконаний оперативно та якісно. Вже 22 квітня резервуари танкера «Maersk Kate» були наповнені експортною продукцією та судно відправилося в рейс. Команда порту відмінно впоралася з цим завданням, танкер був оброблений швидко і якісно».

Завантаження танкера, довжиною в 183 м і дедвейтом 39,7 тис. тонн, здійснювалося на третьому причалі порту з дотриманням всіх міжнародних норм і стандартів. Інтенсивність перекачування продукції на судно склала понад 350 тонн на годину.

Підготовка олієперевалочного комплексу «Ніка-Тери» до перевантаження рослинної олії велася близько півроку. За цей час була проведена реконструкція трьох резервуарних парків, які налічують 18 ємностей та олієпровід загальною довжиною понад 11 км. Також була проведена атестація та сертифікація лабораторії, закуплено високотехнологічне контрольно-вимірювальне та облікове обладнання, завдяки якому компанія забезпечує якісний супровід вантажу, що включає зважування ж / д та автоцистерн, відбір проб і аналіз вантажу, прийом, зберігання та в підсумку відвантаження на судно.

Начальник порту «НІКА-ТЕРА» Алім Агакішиєв зазначив, що підсумком виконаної фахівцями підприємства роботи є успішно завантажений танкер і задоволений виконанням завдань клієнт.

«Ми уклали контракт із однією з провідних світових компаній, яка є найбільшим в Україні виробником і експортером соняшникової олії, – розповів керівник ТОВ «МСП НІКА-ТЕРА» Алім Агакішиєв. – Транспортні переваги, зручне географічне розташування та сучасні технологічні характеристики нашого порту стали одними з ключових переваг для укладання контракту. У поточному році ми плануємо обробити всі законтрактовані обсяги олії та приступити до розширення парку резервуарів олієперевалочного комплексу».

Олієперевалочний комплекс ТОВ «МСП НІКА-ТЕРА» дозволяє обробляти до 500 тис. тонн вантажів на рік. Термінал здатний розвантажувати до 80 автомобілів на добу (до 2 900 тонн), одночасно приймаючи 40 залізничних цистерн (до 2 600 тонн). Ємності резервуарів для одноразового зберігання наливних вантажів складають 33 тис. тонн. З семи причалів морського терміналу «НІКА-ТЕРА», два оснащені необхідним технологічним обладнанням для перевалки наливних вантажів. Спеціальні трубопроводи забезпечують можливість одночасного завантаження 2 танкерів до осадки 10,3 м. У найближчих планах порту є збільшення обсягу одночасного зберігання наливних вантажів до 63 тисяч тонн.

*При використанні та копіюванні даної публікації необхідно вказувати посилання на офіційний сайт ТОВ “МСП НІКА-ТЕРА” http://nikatera.com/