Дата публікації: 2018-04-16

У Миколаєві відбулася прем’єра документальної постановки «неВистава», де головні ролі виконали особливі діти та їх батьки. Захід проходив в рамках масштабного соціального проекту «Переможці долі: театр для особливих», організаторами якого стали громадські організації «Діалог» та «Усмішка дитини», а також Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Марія». Спільними зусиллями батьків, дітей, волонтерів, громадських діячів, людей мистецтва діти з інвалідністю та їх батьки відкрилися й відчули себе акторами. «НеВиставу» побачили не тільки глядачі Миколаєва, а й глядачі фестивалю в Одесі «Під крилом янгола», завдяки підтримці небайдужих організацій, таких як ТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера», а також клуб «Ротарі».

“Проект нам дає повірити у свої сили, у свою красу, у свою легкість, – розповіла мама особливої дитини Наталія Колесніченко. – Це також можливість заявити про себе, що ми такі ж люди, нехай особлива дитина, але ми такі ж повноцінні члени суспільства, як всі інші і маємо такі ж права”.

Постановка базувалася на щирості, душевності й відкритості. Кожна мама поділилася своєю історією, в якій присутні не тільки печаль й переживання, але в той же час радість, сила, віра й головне – любов.

“Вони дійсно переможці долі, – поділилася режисер проекту Лариса Калініна. – Проекту всього два місяці, а ми бачимо який стався прогрес. За цей час мами стали іншими – вони змінили зачіски, стали більш впевненими в собі. Та мета, яку ми ставили перед собою – ми досягли – я говорила дітям й батькам – вас не повинні жаліти, а вами повинні пишатися та захоплюватися”.

Кожний номер і вихід особливої дитини був наповнений трепітом й стараннями. У залі панувала атмосфера добра й захоплення. Юні актори та їх мами змогли донести глядачеві щось важливе та особливе, що є всередині них – любов і силу. З такою атмосферою юні актори вирушили 12 квітня на одеський фестиваль для особливих дітей «Під крилом янгола» та отримали похвалу від головних організаторів.

“Порт “Ніка-Тера” познайомився з громадською організацією “Усмішка дитини” ще в жовтні минулого року, коли на їхнє прохання ми організували екскурсію по нашому підприємству для особливих дітей та їх батьків, – розповіла прес-секретар ТОВ “МСП Ніка-Тера” Лідія Василькова. – Дуже приємно бачити діток і мам в красивих сукнях і костюмах, впевнених в собі і таких щасливих – вони приклад для багатьох. Наш порт із задоволенням здійснив бажання цих сильних і особливих дітей з їх батьками поїхати на фестиваль в Одесу показати себе та надихнутися на наступні проекти. Ми й далі будемо продовжувати підтримувати подібні ініціативи”.