Дата публікації: 2018-05-08

Перші ралі в світі відбулися ще в 1907 році в Монте Карло та після цього світ дізнався про новий вид гонок. У світі сьогодні автоспорт популярний, в Україні він ще розвивається з кожним роком, а в Миколаєві вже щорічно проводиться Чемпіонат з ралі. Так склалося, що обличчя нашого міста захищає єдиний миколаївський сімейний екіпаж Євгенія та Тетяни Гріневич, КМС з автоспорту й призери Чемпіонату України. Навесні 2018 року відбувся 1-й етап Чемпіонату України з міні-ралі «Кубок Лиманів», ралі «Северин», який проходив в Одеській області. У змаганнях взяли участь, як досвідчені гонщики, так й новачки, а довжина спеціальних ділянок гонки склала 124 км. Одним із спонсорів підготовки миколаївської команди до гонки став морський порт «Ніка-Тера».

«Автоспорт – це технічний вид спорту і тому дуже фінансово-витратний, – розповів пілот команди Євген Гріневич. – Мало, хто може собі дозволити займатися автоспортом або виступати його спонсором, а без підтримки результатів не буде. У цьому році на початковій стадії підготовки до сезону нас підтримав ТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера». Завдяки цьому ми відразу після новорічних канікул почали підготовку. Крім цього, щоб взяти участь в першому етапі гонки, нам також допомогли миколаївські народні депутати – Артем Ільюк, Тарас Кремінь, Ігор Бриченко, і компанія «UPSS Terminal» в особі Дмитра Фалько. Зараз ми активно готуємося до наступного домашньому етапу та продовжуємо далі шукати фінансову підтримку».

Миколаївській ралійній команді вже чотири роки. До складу екіпажу, крім пілота команди, входить штурман Тетяна Гріневич, механік Олександр Стеблін, фотограф й багато в чому помічник команди Денис Сісін. Таким складом ралійна команда вже чотири роки поспіль бере участь в Чемпіонаті України з міні-ралі «Кубок Лиманів», показуючи різні результати, в тому числі й друге місце з класичного ралі.

«Автоспорт в Україні і, тим більше в Миколаєві, не такий популярний, як у всьому світі, але ми ризикнули підтримати талановитих спортсменів і дати їм можливість захищати наше місто у всеукраїнських змаганнях, – поділився перший заступник начальника «Морського спеціалізованого порту Ніка-Тера» Анатолій Дворник. – Наше підприємство постійно підтримує розвиток різних видів спорту в Миколаївському регіоні, виступаючи спонсором масштабних турнірів, надаючи допомогу спортсменам для участі в різних чемпіонатах, допомагаючи вдосконалюватися дитячим спортивним школам. Ми бажаємо миколаївській ралійній команді успіхів, удачі та нових досягнень. Нехай з кожним роком увага до українського автоспорту зростає, а кількість учасників, глядачів та спонсорів збільшується», – додав Анатолій Дворник.

За словами пілота команди Євгена Гріневича, результативно брати участь в Чемпіонаті миколаївському екіпажу вдається через високий рівня його організації, безпеки, гарної підготовки трас і багато чого іншого.

«Я дуже хочу розвиток і популяризацію автоспорту в нашому місті, – додав Євген Гріневич. – Щоб чиновники та влада міста нарешті звернули свою увагу на цю проблему. Дуже важко готувати техніку, шукати бюджет на сезон, проводити тести та робити все це одночасно. Приємно, що у нас є чуйні люди та компанії і, звичайно, така класна команда, яка справляється з такими складними завданнями та показує результати».

Миколаївськими гонщиками пройдено перший етап Чемпіонату України з міні-ралі – команда пройшла всі необхідні для участі адміністративні та технічні перевірки, ознайомилася з гоночною трасою та брала участь в офіційному відкритті змагань. День гонки для «Nikolaev Rally Team» почався передстартовим оглядом машини, а після команду очікували три спец ділянки. Першу проїхали з невеликими проблемами в проводці, що призвело до відставання за часом від лідера на 1: 09.94, що вивело команду на 4-е місце. Після чого в сервіс парку механік Олександр Стеблін оперативно виявив та усунув проблему і вже на другій ділянці час покращився майже на хвилину – команда посіла друге місце. Третій заїзд став фатальним – екіпаж взяв той же темп і впевнено зменшував відставання від лідера, але в середині заїзду, після появи стороннього звуку в роботі двигуна, пішов сильний удар, який призвів до повного виходу автомобіля з ладу.

Варто відзначити, що «Nikolaev Rally Team» не впадає у відчай, а навпаки, як справжні бойові спортсмени готуються до нової гонки – наступного етапу «Кубка Лиманів» – ралі «Миколаїв», який відбудеться вже на домашніх трасах 23-24 червня. Команда зараз активно займається підготовкою й пошуком підтримки. Тому покладаються на увагу небайдужих бізнесменів до розвитку ралійного спорту і просто на підтримку уболівальників.

Фото: Денис Сісін