Дата публікації: 2019-04-04

За перший квартал 2019 року ТОВ «Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА», що входить до групи компаній Group DF, здійснив перевалку у  1,84 млн т вантажів, що на 61% більше показника за аналогічний період минулого року.

У загальній структурі вантажообігу продовжують переважати зернові та зернобобові вантажі, склавши 76,4% від квартального обсягу перевалки. 19,6% склали насипні вантажі, а 4% – наливні вантажі.

Всього за перший квартал було оброблено 100 суден, у тому числі 4 танкера з соняшниковою олією, два судна типу Panamax та судно типу Supramax із зерновими вантажами.

Березень поточного року став другим рекордним місяцем в історії порту «НІКА-ТЕРА» після рекордного листопада 2018 року (більш 842 тис. тонн) – місячна перевалка склала понад 775 тис. тонн. Всього за березень було оброблено 45 суден.

У березні після капітального ремонту, була введена до експлуатації ще одна станція розвантаження вагонів, як додатковий варіант перевантаження вантажів із вагонів на судно за прямим варіантом. Крім цього, була прокладена нова лінія трубопроводу відвантаження на танкер зі збільшенням діаметра труби до 400 мм та максимальною продуктивністю до 1000 т / год. Останній танкер вже було відвантажено з середньою продуктивністю 700-750 т / год. В кінці березня, з метою підтримки паспортних глибин, порт «НІКА-ТЕРА» приступив до експлуатаційних днопоглиблювальних робіт у своїх причалів.

Варто зазначити, що морський порт «НІКА-ТЕРА» продовжує працювати з контейнерними платформами та в слід за зерном до порту почав надходити й шрот соняшнику в контейнерах на залізничних платформах.