Дата публікації: 2013-11-29

Територіальне управління Держгірпромнагляду України завершило позапланову перевірку у ТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера» (м. Миколаїв, вул. Айвазовського, 23). Позаплановий захід державного нагляду (контролю) було організовано після того, як на одному із місцевих інтернет-видань з’явилася публікація «Ника-Тера» скрывает несчастные случаи на производстве! – возмущены сотрудники». Згодом до Генеральної прокуратури України звернувся народний депутат України С. М. Каплін – щодо перевірки фактів приховування виробничого травматизму на миколаївському підприємстві. Питання було взято на контроль Держгірпромнаглядом України, який доручив провести перевірку ТОВ «Ніка-Тера».

Безпосередньо за перевірку підприємства відповідав заступник начальника державної інспекції нагляду в АПК, СКС та гірничому нагляді В. Ф. Мирян. Встановлено, що у 2013 році на підприємстві стався лише один нещасний випадок з легкими телесними ушкодженнями, постраждав докер-механізатор комплексної бригади вантажно-розважувальних робіт. Ще один випадок, на жаль – із смертельним наслідком, стався з працівником підрядної організації ТОВ «Елпромпроект», який проводив ремонтно-будівельні роботи на території порту. Але спеціальна комісія визнала, що даний випадок не пов’язаний із виробництвом.

Під час перевірки інспекторами теруправління перевірену інформацію щодо приховування травмування двох працівників, а також документацію бухгалтерії та відділу охорони праці (лікарняні листки та акти розслідування). Згідно документів, у 2013 році на ТОВ «МСП Ніка-Тера» сталося 68 нещасних випадків невиробничого травматизму. До них відноситься й випадок із боцманом М. М. Сисоєвим, якого було опитано у ході зустрічі, на якій були присутні й керівники підприємства. За результатами спілкування складено відповідний протокол.

Під час перевірки жодного нового звернення працівників щодо приховування нещасних випадків не надійшло.

Таким чином, документального підтвердження фактів приховування нещасних випадків на ТОВ «МСП Ніка-Тера» не встановлено.

Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Миколаївській області надіслано листа до Держгірпромнагляду України про результати перевірки на ТОВ «МСП Ніка-Тера».

Джерело: Прес-центр територіального управління Держгірпромнагляду у Миколаївській області