Дата публікації: 2020-05-28

«Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА», що входить в Group DF, завершив черговий етап модернізації другого вантажного району, що спеціалізується на обробці сипучих вантажів. Зокрема, порт закінчив будівництво і приступив до експлуатації сучасного причально-вагового комплексу.

Новий ваговий комплекс складається з двох технологічних ліній. Максимальна продуктивність кожної лінії – до 1800 м3 на годину.

Монтаж берегових бункерних ваг здійснений без переривання основного технологічного процесу навантаження суден завдяки індивідуально розробленому проекту і унікальній методиці збірки. Закінченням будівництва причально-вагового комплексу підприємство фактично завершило перепрофілювання другого вантажного району під перевалку зернових культур і шроту. Раніше цей вантажний район спеціалізувався виключно на обробці мінеральних добрив.

Новий причально-ваговий комплекс пройшов необхідні випробування і сертифікацію в Національному науковому центрі “Інститут метрології”.

За словами начальника порту Аліма Агакішиєва, інвестиції в другий вантажний район дозволили істотно збільшити пропускну здатність порту, підвищивши в цілому потенціал підприємства. Новий ваговий комплекс дозволяє виконувати зважування сільськогосподарських вантажів швидше і точніше при їх перевалці на водний транспорт.

Будівництво вагового комплексу – є частиною масштабної програми технічного переоснащення вантажних районів порту. Реконструкція другого вантажного району виконувалася поетапно, починаючи з 2017 року і включила в себе: перепрофілювання складів для міндобрив під зберігання зернових і шроту, будівництво двох станцій розвантаження автомобілів, модернізацію станції розвантаження залізничних вагонів, а також монтаж причально-вагового комплексу.

Всього в модернізацію Вантажного району №2 акціонером порту було вкладено понад 40 млн гривень.

Раніше берегові бункерні ваги функціонували лише на першому вантажному районі, який спеціалізується на перевалці зернових культур. Після перепрофілювання другого району, можливе одночасне зважування та завантаження чотирьох суден зерновими вантажами на різних причалах.

«Ми будуємо сучасний порт, який відповідає найкращим міжнародним практикам. Акціонер компанії – Дмитро Фірташ – продовжує інвестувати в підприємство значні ресурси. Інвестиції дозволяють збільшити потужність і пропускну здатність порту, допомагають поліпшити якість сервісу. – прокоментував Алім Агакішиєв. – Вартість нового причального вагового комплексу становить близько 1 млн доларів, а його технічні характеристики відповідають всім правилам Асоціації з торгівлі зерном і кормами (GAFTA). Ми цінуємо довіру наших клієнтів і продовжуємо розвивати порт, щоб відповідати їх вимогам ».

У порт входять чотири спеціалізовані комплекси (вантажні райони): зерновий комплекс, комплекс з перевалки мінеральних добрив, зернових і шроту, комплекс з перевалки сипучих вантажів відкритого зберігання і штучно-тарних вантажів, а також комплекс з перевалки наливних вантажів.

Порт розташований в Миколаївській області поблизу Чорного моря (на лівому березі Бузького лиману) і володіє 8 комерційними причалами, довжиною близько 1900 п. м.

У 2019 термінал прийняв 410 суден, перевантаживши 8,637 млн т вантажів. У порівнянні з 2018 роком приріст склав 2,8 млн т або 48%. За підсумками першого кварталу 2020 року вантажопереробка порту склав 1,87 млн т вантажів, що на 1,5% більше показника за аналогічний період 2019 року.

З осені 2011 р термінал входить в групу компаній Group DF, яка з 2011 інвестувала в розвиток порту понад 1,5 млрд гривень. Інвестиції дозволили підприємству істотно збільшити свої потужності: місткість зерносховищ з 40 до 300 тис. т. В даний час обсяг сховищ зернових досягає до 515 тис. т. Найбільшими інвестиційними проектами стали будівництво сучасного зерносховища силосного типу, будівництво власного залізничного комплексу, запуск комплексу з перевалки наливних вантажів, збільшення причального фронту, а також постійне розширення і модернізація технічного парку і складських потужностей підприємства.