Дата публікації: 2019-04-09

На базі ТОВ «Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА» запустили високотехнологічне виготовлення виробів із композиційних матеріалів, призначених для промислового та цивільного будівництва. Продукція повинна забезпечити як власні потреби порту, так і вийти для реалізації на відповідний ринок.

Виробництво продукції організовано на одній з виробничих дільниць порту «НІКА-ТЕРА». Підприємство виробляє як стандартизовані вироби, такі як покрівельний лист, сходи, відбійники, поручні, куточки та інші, але також виконує індивідуальні замовлення згідно проектних завдань замовників.

Загальна сума інвестицій в цей проект склала близько 22,7 мільйона гривень. Виробнича потужність дільниці зі стеклокомпозітних профілів становить 1000 тонн на рік, а з ливарних виробів –  750 тонн в рік.

Прокатні вироби з композиційних матеріалів, що виготовляються на проммайданчику «НІКА-ТЕРИ», пройшли досвідчені випробування на відповідність продукції технічним умовам згідно з галузевими ДСТУ і є конкурентними не тільки в Україні, а й на зовнішніх ринках. Висока якість та необхідні властивості стеклокомпозітних профілів й ліварних виробів підтверджені відповідними протоколами спеціалізованих служб.
Спочатку запуск виробництва передбачався виключно для покриття власних потреб порту «НІКА-ТЕРА». У рамках пілотного проекту передбачалася заміна конструкцій з металу, кераміки, скла та деревини на альтернативний матеріал з тривалим терміном експлуатації, що не вимагає вкладень на обслуговування та ремонт, а також практично з нульовою амортизацією засобів. Після того, як створені власними силами дослідні зразки себе чудово зарекомендували у виробничих процесах, у компанії прийняли рішення про виділення цього напрямку як окремого бізнес-юніта.

Вся продукція проходить повний комплекс лабораторних випробувань на визначення хімічних і фізико-механічних властивостей у власній лабораторії, яка здійснює вхідний контроль сировини та контролює продукцію на всіх стадіях виробництва. Лабораторія укомплектована унікальним для України обладнанням, зокрема, випробувальної машиною фірми Zwick, що дозволяє проводити весь комплекс випробувань на міцність профільних і ливарних стеклокомпозітних зразків продукції.

Відзначимо, що з виробленого в порту прокату може бути виготовлений широкий спектр легко транспортуючих та встановлювальних збірних конструкцій, що відповідають всім необхідним характеристикам: надійні, легкі, міцні та вологостійкі, не піддаються корозії та стійкі до атмосферних впливів. Зокрема, з композитних матеріалів можуть бути зібрані підвісні галереї, перехідні містки, оглядові майданчики, сходові марші та багато іншого.

Довідка:

Вироби з композиційних матеріалів стійкі до агресивного середовища, корозії та вигоряння, відрізняються високою питомою жорсткістю та міцністю. Також на композити не потрібно витрачати час і ресурси для їх покриття та фарування дорогими матеріалами, як перед, так і під час експлуатації.
Композиційні матеріали – це багатокомпонентні матеріали, які складаються, як правило, з пластичної основи, матриці армованої наповнювачами, що володіють високою міцністю та жорсткістю. Основним армирующим продуктом профілю є склоровінг і стекломата.
Використання спеціальних добавок і пігментів дозволяє захистити конструкції з стеклокомпозітних профілів від впливу ультрафіолету та хімічнокагресивних середовищ протягом усього терміну їх експлуатації, в результаті чого виходить міцний конструкційний профіль.
Основні переваги виробів з композиційних матеріалів – це вогнестійкість конструкцій та відсутність токсичних виділень, як в умовах звичайної експлуатації, так і при температурних і хімічних впливах, тривалість використання та економія природних матеріалів.