Дата публікації: 2021-10-01

Порт «Ніка-Тера», що входить в Group DF, прийняв за одну добу рекордні 397 залізничних вагонів.

«Встановлення нового рекорду порту свідчить про істотне поліпшення бізнес-процесів в логістиці та якісну взаємодію порту з «Укрзалізницею». Це безпосередньо впливає на логістику, на швидкість обслуговування вантажів клієнтів. Доставляти та перевалювати вантажі «Just in Time» наше правило. Це необхідна умова для збільшення клієнтської бази. Залізниця на відміну від іншого виду транспорту не найпростіше логістичне рішення, але в цьому році у нас виходить хороша взаємодія», – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

Порт «Ніка-Тера» є одним з бізнесів Group DF Дмитра Фірташа. У розвиток порту інвестовано понад 1,5 млрд гривень.

Встановленню нового рекорду сприяли інвестиції акціонера в Програму збільшення пропускної спроможності порту. В рамках програми було побудовано і здано в експлуатацію залізні шляхи, довжиною понад 23 кілометрів з 12 централізованими й 42 ручними вузлами стрілкових переводів. Також порт в рамках цієї програми збільшив кількість власних тепловозів до 10 одиниць. На підприємстві функціонують 5 спеціальних вагових комплексів для розвантаження вагонів. Також порт володіє власним локомотивним депо для технічного обслуговування і ремонту тепловозів. В рамках реалізації Програми по збільшенню пропускної здатності побудований новий ваговий комплекс, збільшено кількість причалів до 8 довжиною 1900 метрів, закуплена необхідна техніка для перевалки вантажів.

«Ми продовжуємо розвиватися. Для оптимізації логістичних операцій і збільшення пропускної спроможності порту планується будівництво додаткових вагових залізничних комплексів й станцій розвантаження автомобілів. Порт нового покоління повинен бути швидше за інших», – говорить Агакішиєв.

Для поліпшення обслуговування клієнтів в рамках Group DF була створена окрема логістична компанія «Ніка Транс Логістика». Компанія оперує великим залізничним парком, що складається з 2,5 тис. залізничних вагонів; автопарком, що налічує 70 нових вантажних автомобілів DAF; технологічним флотом, що складається з 3-х буксирів (від 1200 до 2500 к.с.) та виконують маневрові операції з судами в портах миколаївського регіону

Всього у 2020 році термінал прийняв 409 суден, перевантаживши 7,380 млн тонн вантажів. Структура вантажообігу виглядала таким чином: зернові, зернобобові та олійні вантажі склали понад 5,55 млн тонн або 75% від загального обсягу, навалочні – 1,27 млн тонн (18%), наливні – 323 тис. тонн (4%), мінеральні добрива – 215 тис. тонн (3%).