Дата публікації: 2020-06-10

«Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА», що входить в Group DF, відновив перевалку азотних добрив на експорт.

«Після тривалої перерви ми знову приступили до перевалки добрив. Вперше за п’ять років через наш порт відправлена експортна партія аміачної селітри вітчизняного виробництва, – прокоментував начальник порту «МСП НІКА-ТЕРА» Алім Агакішиєв.Дуже сподіваюся на поетапне зростання промислового виробництва в хімічній галузі України. Це дозволить не тільки завантажити портові потужності, але і експортувати, крім сировинної групи, готову продукцію з високою доданою вартістю».

На третьому вантажному районі порту «НІКА-ТЕРА» менш ніж за місяць здійснено завантаження двох суден селітрою українського виробництва (ПАТ «Рівнеазот»). Партії аміачної селітри попрямували на ринки Індії та Туреччини.

Постійні модернізація і оновлення техніки дозволяють використовувати в порту найсучасніше обладнання для обробки вантажів.

Селітра прибула в порт в піввагонах, упакована в м’які контейнери (біг-бег) вагою по одній тонні. Подальше вивантаження біг-бегів з вагонів здійснювалося телескопічними маніпуляторами Sennebogen і Fuchs. Далі, навантажувачами Toyota було виконано складування контейнерів на дерев’яні піддони в чотири яруси. Фінальна фаза перевалки – навантаження добрив в трюми судна – проведена двома портальними кранами GANZ з використанням телескопічних навантажувачів Telehandler.

До складу порту входять чотири спеціалізовані комплекси (вантажні райони): зерновий комплекс, комплекс з перевалки мінеральних добрив, зернових і шроту, комплекс з перевалки сипучих вантажів відкритого зберігання і штучно-тарних вантажів, а також комплекс з перевалки наливних вантажів.