Дата публікації: 2020-06-25

«Морський спеціалізований порт НІКА–ТЕРА» виявився в числі найбільших благодійників Миколаївської області за підсумками конкурсу «Благодійна Миколаївщина–2019». Про це стало відомо під час урочистої церемонії нагородження, яка відбулася в Миколаївському художньому академічному російському драматичному театрі.

Конкурс «Благодійна Миколаївщина–2019» є регіональним етапом Національного конкурсу «Благодійна Україна–2019». Метою конкурсу є підтримка і розвиток ефективної соціально-орієнтованої благодійності та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників і волонтерів, їх організацій та практик. Конкурс проводиться Асоціацією благодійників України вже більше 10 років і складається з двох етапів: регіонального і національного. На регіональному етапі визначаються переможці на обласному та міжобласному рівнях. Другий етап – національний – визначає переможців на всеукраїнському рівні. Переможців Конкурсу визначав Національний експертна рада, а також залучені експерти, які володіють відповідною кваліфікацією і досвідом роботи в сфері благодійності.

В цьому році до списку номінантів регіонального конкурсу увійшов 41 представник від Миколаївської області. Під час урочистої церемонії були нагороджені кращі меценати, благодійники та волонтери Миколаївської області, які були визначені Національною експертною радою. Організатори конкурсу вручили переможцям керамічні статуетки «Ангел добра», а також почесні грамоти призерам кожній з номінацій. Учасників конкурсу відзначали в п’яти номінаціях: «Благодійність в захисті України», «Регіональна благодійність», «Благодійність в соціальній сфері», «Благодійник року» і «Народний благодійник». Порт «НІКА–ТЕРА» був відзначений в номінації «Регіональна благодійність».

«Нам дуже приємно опинитися серед благодійників регіону. Для нас дуже важливо, що соціальна активність нашої компанії в черговий раз була відзначена організаторами конкурсу, – прокоментував начальник порту Алім Агакішиєв. – З кожним роком ми розширюємо напрямки допомоги місту. Проведення подібних конкурсів має велике значення, так як вони дійсно мотивують меценатів і благодійників, задаючи тренди корпоративної соціальної відповідальності бізнесу».

У 2019 році порт виділив понад 4,5 млн гривень на різні соціальні проекти. Найбільш масштабні серед них  –  проекти з підтримки медицини, освіти і спорту, а також допомога Миколаєву у благоустрою міста.

Порт є одним із найбільших платників податків в Миколаєві. У 2019 підприємство сплатило 345,6 млн гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів. Зростання цього показника в порівнянні з 2018 роком скло 115 млн гривень.

 «Позиція нашого акціонера: бізнес не повинен обмежуватися тільки тим, щоб вчасно платити працівникам зарплату, а державі – податки. Бізнес зобов’язаний піклується про людей, про жителів міст і активно брати участь в соціальному житті регіонів, в яких працює. Бізнес повинен вчасно підставляти своє плече місту, як це відбувається зараз, коли наше підприємство допомагає миколаївцям боротися з COVID-19», – підкреслив Алім Агакішиєв.

У 2020 році порт «НІКА–ТЕРА» вже виділив понад 3 млн гривень на благодійні проекти, з яких близько 2 млн в рамках проекту по боротьбі з COVID–19. Починаючи з квітня, підприємством закуплено і передано шести медустановам Миколаєва 1 388 одиниць медичного обладнання і приладдя, а також 11 344 одиниці засобів індивідуального захисту.

Порт «Ніка–Тера» входить в Group DF підприємця Дмитра Фірташа. Пріоритетом корпоративної соціальної політики групи компаній Group DF є підтримка міст присутності (фінансування медицини, освіти), а також культурна дипломатія.

Раніше порт ставав переможцем конкурсу «Благодійна Миколаївщина – 2017» в номінації «Регіональна благодійність».