Дата публікації: 2020-06-03

«Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА», що входить до Group DF, передав Миколаївському обласному центру лікування інфекційних хвороб (колишня обласна інфекційна лікарня) нову партію медичного обладнання та засобів індивідуального захисту. До медзакладу були поставлені 15 кисневих концентраторів, п’ять тисяч медичних масок і сто літрів антисептика.

Це третій транш допомоги Миколаївському обласному центру лікування інфекційних хвороб – головному опорному пункту по боротьбі з коронавірусів у Миколаївській області.

Всього порт передав інфекційної лікарні:

 • 17 кисневих концентраторів («БІОМЕД» 7F-10 и OLV-10);
 • 5 000 одноразових масок;
 • 500 респіраторів FFP-3;
 • 20 багатофункціональних ліжок;
 • 60 біозахистних костюмів;
 • 50 захисних комбінезонів;
 • 480 підгузників;
 • 2 ларингоскопа;
 • 2 обприскувача;
 • бактерицидний пересувний опромінювач;
 • 500 пар нітрилових рукавичок;
 • 200 комплектів стерильного операційного покриття;
 • 200 л антисептика.

За словами головного лікаря Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб Світлани Федорової, порт «НІКА-ТЕРА» постійно надає допомогу медичному закладу, передаючи для потреб лікарні необхідне медичне обладнання та приладдя.

«Сьогодні ми отримали від порту п’ятнадцять сучасних і якісних десятилітрових кисневих концентраторів – це дуже серйозна допомога, тим більше в такій кількості. Ми зможемо використовувати дане обладнання не тільки для лікування актуальної на сьогоднішній день коронавирусной інфекції, але і застосовувати його при будь-яких інших станах пацієнтів, де задіяні бронхолегенева і серцево-судинна системи для збагачення організму киснем. Концентратори такого типу мобільні і легкі у використанні, що дозволяє застосовувати їх не тільки в реанімаційному відділенні, а й в інших точках, в яких може екстрено знадобитися кисень», – зазначила Світлана Федорова.

Всього, починаючи з квітня, підприємством закуплено та передано шести медустановам регіону 1 388 одиниць медичного обладнання та приладдя, а також 11 344 одиниці засобів індивідуального захисту.

«Така допомога медикам Миколаєва – результат системної роботи бізнесу з місцевою владою і керівниками медустанов. Завдяки чіткій взаємодії порту з медиками, ми вчасно визначали і приймали оперативні рішення про те, що у даній епідеміологічної ситуації є найбільш ефективною допомогою для миколаївців, лікарень та медперсоналу. Зараз я можу сказати, що порт, зі свого боку, зробив те, що обіцяв: усе необхідне медобладнання та засоби індивідуального захисту вже передані до лікарень. Здоров’я городян – це пріоритет  соціальної політики порту», – прокоментував начальник порту «МСП НІКА-ТЕРА» Алім Агакішиєв.

Порт надав допомогу таким медичним закладам Миколаєва як: міські лікарні № 1, № 3, № 5, Миколаївський пологовий будинок № 1, Центр первинної медико-санітарної допомоги №7 та Обласний центр лікування інфекційних хвороб.

Сукупна сума коштів, яка була виділена портом «НІКА-ТЕРА» для придбання медичного обладнання та приладдя, а також засобів індивідуального захисту об’єктів охорони здоров’я склала близько 2 млн гривень.

Нагадаємо, за підсумками 2019 року «Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА» сплатив 345,6 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів. Зростання даного показника в порівнянні з 2018 роком склав 115 мільйонів гривень.- http://nikatera.com/ru/news/russkiy-port-nika-tera-v-2019-godu-na-50-uvelichil-otchisleniya-nalogov-i-platezhey/