Дата публікації: 2020-06-18

«Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА», що входить до Group DF, обробив більше 3 млн тонн вантажів з початку 2020 року.

Про це заявив Алім Агакішиєв, начальник «МСП НІКА-ТЕРА».

«Які б корективи не вносив в нашу роботу глобальний економічний спад, викликаний вірусом Сovid19, виробничі показники підприємства залишилися на докризовому рівні минулого року, – прокоментував начальник порту Алім Агакішиєв. – Після того, як партія шроту соняшнику, що експортується нашим клієнтом Kernel, була успішно завантажена і спрямована на ринок Китаю, ми досягли обсягу перевалки в 3 млн тонн».

Завантаження балкера типу Panamax «TRANSCENDEN BRIGHT»  відбулося в два етапи. Спочатку на борт було завантажено 47,5 тис тонн шроту соняшника, а далі на рейді  на судно було додатково довантажено 15,5 тис тонн.

Удосконалена технологія перевалки шроту соняшнику в порту дозволяє відвантажувати шрот одночасно двома навантажувальними машинами на двох причалах другого вантажного району. При цьому використовується новий сучасний причальних-ваговий комплекс.

«Аграрні клієнти залишаються основними для нас. Ми вчасно підготували портові потужності до нового зернового сезону, виконавши відповідні ремонтні роботи та провівши модернізацію причалів, удосконалили вантажно-розвантажувальних процеси. И вже зараз порт почав приймати перші партії зерна нового врожаю», – зазначив Алім Агакішиєв.

У  травні 2020 року порт завершив черговий етап модернізації другого вантажного району, що спеціалізується на обробці сипучих вантажів. Зокрема, порт закінчив будівництво і приступив до експлуатації сучасного причально-вагового комплексу. Новий ваговий комплекс складається з двох технологічних ліній. Максимальна продуктивність кожної лінії – до 1800 м3 на годину. Модернізація другого вантажного району дозволила істотно збільшити пропускну здатність порту, підвищивши в цілому потенціал підприємства. Інвестиції в модернізацію вантажного району №2 перевищили понад 40 млн гривень. Будівництво вагового комплексу – є частиною масштабної програми технічного переоснащення вантажних районів порту.

До порту входять чотири спеціалізовані комплекси (вантажні райони): зерновий комплекс, комплекс з перевалки добрив, комплекс з перевалки сипучих вантажів відкритого зберігання та комплекс з перевалки наливних вантажів.

За підсумками 1 кварталу 2020 року вантажообіг порту склав 1,87 млн т вантажів (на 1,5% більше показника аналогічного періоду 2019 року.