Дата публікації: 2016-04-15

Головною метою проекту благоустрою частини парку є створити належні умови для сімейного відпочинку мешканців міста, можливості комфортного доступу до джерела та купелі.

Головна стежка, що проходить та умовно розділяє джерело та купель пропонується вимостити бруківкою гранітною колотою червоного кольору розміром 100*100*100

Бруківка гранітна по праву називається «королівською», адже термін її служби вимірюється не в роках, а в віках! Строк служби граніту значно перевищує термін служби будь-яких інших матеріалів, які застосовують у будівництві в наш час. Граніт не тільки чудово протистоїть температурних циклів, опадів, а і витримує великі ударні навантаження і вібрації. Тому доказ – старовинні європейські мостові, вулиці і площі, які служать тисячоліттями і при цьому мають майже первозданний вигляд і тим самим відмінно вписуються як в історичні частині міста, так і сучасні райони.

Бруківка має ряд переваг перед бетоном, асфальтом, і саме тому активно використовується в ландшафтних роботах. З її допомогою будь-який ландшафт стане ексклюзивним і неповторним за формою і обрисів.

Гранітне покриття не примхливо і практично не вимагає ремонту. Зміст такого покриття з природного каменю обходиться приблизно в 7 разів дешевше, ніж бетонне або асфальтове покриття. Найголовніше, що обираючи покриття, вимощене з колотої гранітної бруківки, одразу відчувається неповторне відчуття відтворення історичного минулого та стилю «рєтро».
Купель пропонується углибити до рівня 1,2 м. та придати форму 6-ти кутника, яка обладнується 2 металевими сходами та обрамлюється залізобетонними плитами. Крім цього, вздовж русла водойму встановлюється декоративний місток.

Стежки до купелі вимощуються бруківкою гранітною сірого кольору Костянтинівського родовища.

По стежці поруч з купелю встановлюються 2 роздягальні, виконанні в металевому варіанті (довжина – 4 м., висота 2 м.).

Вдовж основної стежки встановлюється декоративні гранітні вази, в яких висаджуються квіти, а також розташовуються лавки ковані.

Поруч з роздягальнями встановлюється комплекти столлів та столів під навісом для відпочинку. Сходи до джерела замінюються на гранітні сірого кольору з термообробленим покриттям, що дає змогу добитися ефекту «проти ковзання».

Сходи переходять на вимощену колоту бруківку червоного кольору, а також встановлюється фонтан гранітний на 3- чашочний. Лицьова частина стіни з джерелом замінюється полірованими гранітними плитами.

Поруч зі сходами на окремо стоячій ділянці парку встановлюється капличка металева с кованими елементами.

Сама паркова зона обладнується забором з елементами ковки на фундаментній основі з каменя гранітного, зазначений паркан впритул прилягає по периметру до сходів, а над сходами переходить в арку.

Територію огородженого парканам парку пропонується, за допомогою гранітного паркану з елементами ковкі, умовно розділити на дві частини та створити два рівні, які будуть додатково озеленені та обладнані лавки кованими.

Поруч з огородженою територією парка з купелю планується обладнати невеликий дитячий ігровий комплекс.

Освітлення парку та купелю у вечірній час доби можливо здійснювати за рахунок декоративних ліхтарів.