Дата публікації: 2016-04-15

При розробці проекту реконструкції парку “Богоявленський” за основу ландшафтного рішення взято пейзажний стиль з елементами регулярного стилю. Це виражається в застосуванні стрижених живоплотів, газонів і структурних посадок.

При розробці реального проекту обов’язково потрібно виконати оцінку існуючих зелених насаджень (провести ревізію), виконати геодезичні роботи, зробити геологічні випробування, виявити рівень грунтових вод на даній ділянці та передбачити заходи щодо висушування затопленої території.

В дендрологічному вирішенні запроектовані види озеленення ділянок, створення дерево-кущових насаджень, квітників, клумб, альпійських гірок. Застосовані хвойні дерева створюють контраст з листяними деревами, відтіняючи одне від іншого. При виборі сортів рослин не враховані реальні грунтові умови, т.я відсутні гідрогеологічні вишукування і перелік рослин є рекомендованим.

Пропонований проект передбачає такі зони:
1. зона джерела і купелі
2. зона відпочинку
3. тиха зона
4. спортивна зона
5. ігрова зона для дітей
6. ретро-майданчик
7. господарська зона з автостоянкою
8. санітарна зона
9. кафетерій

2.1 Планувальне рішення благоустрою території біля джерела та купальні

Центром парку є цілюще джерело з фонтаном і купіль, і вся територія майбутнього парку пов’язана з цією зоною за допомогою алей, тротуарів та озеленення.

Джерело знаходиться на вертикальній стінці (реконструкція існуючої) та захищений від попадання атмосферних опадів за допомогою полуротонди на 4 колонах. Витікання і збір води здійснюється за допомогою 5 чаш зі спеціальними патрубками для зручності набору води. Текст молитви на площині стіни зберігається. Ротонда виконується із залізобетону і забарвлюється в білий колір, а купол пастельних тонах (зелений, бежевий, світло-коричневий). Для прикраси зону ротонди можна декорувати навісними кашпо з квітами. Перед спуском до джерела передбачається майданчик для стоянки велосипедів.

Перед джерелом є невелика напівкругла майданчик з фонтаном, бордюр якої використовується у вигляді безперервної лави для відпочинку. Навпаки фонтану з боку виходу до купелі передбачається сходи з пандусом. Майданчик облицьовувався за допомогою тротуарної плитки.

Купіль біля джерела має форму православного хреста, спрямованого на північ. Купіль і бордюр до неї облицьовувався плиткою, є ступені і 2 металевих сходів для спуску. При виконанні проектних робіт необхідно поглибити дно купелі (на даний момент ця глибина занадто мала, близько 600мм).

Територія біля купелі покривається спеціальним модульним покриттям фірми “ГЕОДОР” темно-зеленого кольору. Це покриття дозволяє ступати по ньому босоніж за рахунок матової поверхні і є комфортним за рахунок швидкого дренування води крізь безліч отворів.

На прилягаючій території передбачаються закриті роздягальні, лавки, навіс в формі гриба, а також дитяча купіль, яка виконання в формі арки з ангелятами нагорі і ємністю в нижній частині.

Відкоси джерела, яке витікає з купелі, потрібно облицювати природним каменем.


2.2 Зона відпочинку

Від джерела у північно-східному напрямку запроектоване продовження головної алеї, яка є початком зони відпочинку. Ця зона має мережу тротуарів, фонтан у своїй центальній частині, озеленення багаторічними деревами, клумби, альпійські гірки, ліхтарі, лавки з урнами.

Біля спортивного майданчика у цій зоні передбачається засадження газоном для відпочинку людей. Розташування тротуарів запроектоване з умовою майбутнього продовження реконструкції парку у бік центрального входу.

Алеї та тротуари вимощені за допомогою тротуарної плитки світлих тонів.

2.3 Тиха зона

Ця зона знаходиться по інший бік від джерела та її призначення формувалось на основі існуючих дерев (берізок). Тиха зона має при вході статую Венери, яка розташована у правій частині разом з алеєю з підвісних кашпо з квітами. Головним елементом тихої зони є бесідка з балюстрадою, яка виконана у світлих тонах і має лавки для відпочинку.

2.4 Спортивна зона

Ця зона розташована у центральній східній частині проектуємої ділянки. Спортивна зона має розмір 50х24м і має майданчик для гри у міні-футбол розміром 40х22м. У правій частині спортивного майданчика розташована зона для тренування на тренажерах, яка покрита спеціальним покриттям із синтетичної трави. Майданчик огороджений системою панельної огорожі висотою 3м по довгій стороні і 4м по короткій. Також на цій території є лави для вболівальників та запасних гравців.

2.5 Ігрова зона для дітей

У північно-західному напрямку від джерела знаходиться 2 дитячих майданчика, які спроектовані в залежності від віку дітей. Ці майданчики покриті резиновими килимами товщиною 45мм розміром плиток 500х500мм. Товщина килима дозволяє замортизувати падіння дитини з висоти 1,5м. Нижня частина покриття має рефлену поверхню для дренажу, не є слизьким, еластичне, гігієнічне і добре поглинає удари. 

На майданчику для дітей до 3-х років є спеціальний накритий навіс з пандусом для гри дітей.
Обидва майданчики об лаштовані лавками для батьків, клумбами з квітами та ігровим обладнанням: качалками на пружинах, пісочницями, гірками, каруселями, гойдалками та ін.

2.6 Ретро-майданчик

Дана ділянка розташована у південній частині майбутнього парку. Рельєф місцевості має височину в перепаді з рівнем джерела. На висоту 3м ретро-майданчик піднімається, потрапляння людей на нього здійснюється за допомогою сходів з площадками для відпочинку і пандусу для піднімання інвалідних колясок та колясок з дітьми. Периметр ретро-майданчика огороджений балюстрадою та об лаштований лавками з урнами; при вході запроектована бесідка, яка розташовується на схилі. Основним елементом ретро-зони є накрита сцена для виступів у літній час. Перед сценою запроектований 1 ряд лавок у формі напівкола для глядачів. Весь майданчик облицьований тротуарною плиткою. 

У дальній частині ретро-зони є накриті столики з лавками для зручної гри у шахи або доміно для відпочиваючих. Передбачений додатковий вхід на ретро-майданчик з боку Богоявленського (Жовтневого) проспекту зі сторони автостоянки та кафетерію.

2.7 Господарча зона з автостоянкою

При в’їзді до парку з боку вулиці Фонтанної передбачається автостоянка на 25 автомашин, з яких 2 місця для інвалідів. На півдні від автоянки проектується господарчий майданчик з сміттєвими баками і карман для зручності вивезення сміття з території.

2.8 Санітарна зона

Ця зона розташована на заході від джерела. Туалет у парку проектується стаціонарним, підхід до нього з 3х сторін з різних частин парку. Територія навколо туалету засаджується хвойними деревами.

2.9 Кафетерій

Даний об’єкт пропонується запроектуектувати у південній частині парку неподалік від автостоянки та виходом на Богоявленський (Жовтневий) проспект. Дана будівля є актуальною через значну площу паркової зони та через можливість довгостокового перебування відпочиваючих на території парку.