Дата публікації: 2016-04-15

21 липня 1788 року по наказу генерал-губернатор а Новоросійського краю Г.А. Потьомкіна в гирлі Інгулу була закладена казенна суднобудівна верф. А через рік 27 серпня 1789 року його ж наказав іменувати «новозаводиму» верф на Інгулі містом Миколаєвом. Назву місто отримало на честь взяття російськими військами турецької фортеці Очаків 6 грудня 1788 року, яке співпало з днем Св. Миколая, за народним повір’ям який вважався покровителем моряків.

Місто Миколаїв забудовувалось за проектом архітектора Старова І.Є. Архітектор запроектував головну площу міста, яка була названа Соборною. На Соборній площі були розташовані Адміралтейський собор, будівля магістрату та «Молдаванський домік». В цей час під керівництвом архітектора Старова І.Є. в пригороді міста розпочалося будівництво палацу князя Г.А.Потьомкіна в Богоявленському.
У наш час палац повністю зруйнований. Але архівні документи і креслення дають можливість достатньо повно уявити задум архітектора Старова.

При палаці «з превеликою галереєю з двома світами» на площі 10 десятин був розбитий англійський сад з каналами. Були побудовані купальні, фонтани, численні альтанки та павільйони.

Студентами МБК КНУБА, групи Б-301, була проведена велика дослідницька робота з архівними матеріалами. В процесі роботи над реконструкцією парку студенти ставили мету: відновлення архітектурного пам’ятника 18 ст. – «Парк Богоявленський». Проектування відбувалося за ескізами та кресленнями архітектора Старова І.Є.