Дата публікації: 2016-04-15

За легендою, на місці, де нині знаходиться парк «Богоявленський», колись, під час засухи, жителям явився сам Бог і сотворив чудо, давши воду. Саме після цього і виникло джерело. Протягом багатьох десятків років вода у джерелі вважалась цілющою, до нього приїжджало безліч людей з різних куточків світу. Сам парк славився не лише цілющим джерелом, а й різноманітними рослинними насадженнями, що дивували своєю красою. Однак, нажаль, в наші дні парк знаходиться у занедбаному стані та потребує відновлення.

Вода завжди займала особливе значення у житті людей. Одна із чотирьох природних стихій, вона є символом чистоти, плодовитості, первородства. Вода – джерело життя. Таким джерелом цілющої сили, енергії для кожної людини є і сім’я. Тому пропоную не просто реконструювати парк, а створити місце де в основі закладені саме ці два джерела життя.

Парк має досить велику територію, що дозволяє його зонувати. На вході до парку пропоную відновити фонтан. Основну його частину – джерело,залишити на тому місці, де воно зараз, також спорудити криту купель. Джерело та купель розділятиме стіна, яку можна розписати чи використовувати під час сімейних свят , де свій малюнок міг би залишити кожен бажаючий.

Оскільки досить часто на території парку проводять ярмарки, збори та різні культурні заходи району, пропоную влаштувати зону саме для таких випадків. В центрі її знаходиться крита сцена, що має підходи з усіх сторін. Біля сцени розташовані криті столи, лавки, де власне і можна проводити ярмарки та інші заходи району. У всі інші дні цю зону можна використовувати для активного/пасивного сімейного відпочинку. Навкруги створити спеціальні газони для пікніків, а ще облаштувати велосипедні доріжки. Неподалік пропоную влаштувати невеликий дитячий майданчик. Також передбачене місце для автостоянки та господарських приміщень. По території парку розташовані лавки, розроблені у відповідному стилі, ліхтарі. Також необхідно відновити зелені насадження по всій території, створити клумби.

Отже, після відповідних робіт, парк «Богоявленський» знову оживе та стане місцем, де будуть збиратись сім’ями для прогулянок, відпочинку, на свята. Місцем, де кожен бажаючий зможе для себе знайти джерело сили, енергії, життя.