Дата публікації: 2017-12-07

Портовики олійноперевалочного комплексу ТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера» в листопаді пройшли внутрішнє навчання по впровадженню системи менеджменту безпеки харчових продуктів ISO 22000.

Відомо, що дана система управління безпекою харчових продуктів (НАССР) відповідно до стандарту ISO 22000 має міжнародне визнання як найбільш економічно ефективного засобу контролю над харчовою безпекою. Система НАССР виступає прямою та логічною системою контролю, заснованою на аналізі ризиків та запобігання небезпек.

Тому серед співробітників нового вантажного району № 4 порту «Ніка-Тера», який був введений в експлуатацію в 2017 році і спеціалізується виключно на наливних вантажах, зокрема зберігання та перевалка рослинних олій, було організовано низку навчальних семінарів. Спікером виступила начальник відділу систем управління ДП «Миколаївстандартметрологія» Світлана Кравчук.

«Співробітники олієжирової галузі пройшли внутрішнє навчання, – прокоментувала Світлана Кравчук. – Мотиви підприємства – підвищити свою ринкову привабливість, а також підтвердити замовникам і постачальникам, що порт готовий забезпечити безпеку продукції при прийнятті, зберіганні та відвантаженні. Система НАССР гарантує експорт безпечної продукції за рахунок систематичного контролю на всіх стадіях виробничого процесу».

Навчання персоналу виступає одним зі складових системи управління безпечністю харчових продуктів – за допомогою семінарів і тренінгів пояснюється роль кожної ланки, окремого співробітника в управлінні якістю кінцевого продукту.

«Тепер ми будемо впроваджувати систему в нашу роботу, – поділилася начальник лабораторії Вантажного району № 4 Олена Янкілевіч. – Попереду складання плану і приступаємо до впровадження. Це необхідний елемент для дотримання законодавчих вимог та забезпечення конкурентоспроможності в нашій сфері».

Нагадаємо, що в олієперевалочний комплекс ТОВ «МСП Ніка-Тера» входять 3 технологічних парки, що складаються з 18 резервуарів з обсягом одноразового роздільного або загального зберігання 33 тис. т. Для перевантажувальних робіт з автомобільного та залізничного транспорту побудовані естакади, які розраховані на одночасне розвантаження 5 залізничних і 4 автомобільних цистерн. Комплекс оснащений чотирма автономними насосними станціями, що забезпечують оперативність зливу цистерн – до 20 хвилин / цистерна.