Дата публікації: 2018-01-02

Виданням «Порти України» були зібрані головні рекорди та найбільші реалізовані проекти минаючого року в портовій галузі. У топ-лідери включили «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера», який в серпні минаючого року ввів у експлуатацію новий вантажний район №4 – олійноперевалочний комплекс.

Як зазначає видання «Порти України», новий вантажний район (№4) «МСП Ніка-Тера» спеціалізується на перевалці нових вантажів для порту – наливних. Пропускна здатність перевантажувального комплексу складає 500 тис. тонн наливних вантажів на рік.

До складу комплексу входять три технологічних парки, що складаються з 18 резервуарів обсягом одноразового роздільного або загального зберігання 33 тис. тонн. З семи причалів морського терміналу «Ніка-Тера» два оснащені необхідним технологічним обладнанням для перевалки наливних вантажів. Спеціальні трубопроводи забезпечують можливість одночасного завантаження двох танкерів до осадки 10,3 м. Швидкість навантаження суден оцінюється до 600 куб. м на годину.

Крім цього, порт «Ніка-Тера» потрапив до списку компаній, які поставили рекорд у 2017 році. У липні минаючого року «МСП Ніка-Тера» вперше за історію існування підприємства одночасне завантажив зерновими два великотоннажні судна класу Supramax та Panamax до 39,2 та 50,2 тис. тонн за 69 та 84 години відповідно. Після цього судно довантажили на рейді Очакова (банку Трутаева) до 55 та 66 тис. тонн.