Дата публікації: 2018-06-25

На усім відоме народне свято Івана Купала чекають і діти, і дорослі. У цей день прийнято відправлятися до водойми та бути ближче до природи. Святу вже більше двох тисяч років і в сучасному світі його відзначають 7 липня. У Корабельному районі Миколаєва вирішили організувати слов’янське свято за старим календарем – з 23 на 24 червня. Так, козацька громада спільно з організацією «Сімейне дерево Миколаєва» подарували можливість жителям з головою зануритися у звичаї стародавнього свята на березі річки на пляжі «Чайка». Одним із спонсорів гулянь виступив «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера», який вже далеко не перший раз підтримує подібні ініціативи.

Свято нікого не залишило без уваги: ​​кожен міг взяти участь в козацьких змаганнях, взяти участь в дитячих конкурсах, погрітися біля вогнища. Всі бажаючі стали учасниками концертно-розважальної частини, в якій організаторам допомогли творчі колективи Миколаївського міського Палацу культури «Корабельний» і Кульбакінського Будинку культури. Жителі із задоволенням насолоджувалися виступами вокалістів, хору, танцівниць-акробатів.

Відомо, що раніше Івана Купала вважався у слов’ян святом сонця та зрілості літа. На думку предків, саме в цей час выдбувався найвищий розквіт природи. Тоді люди опоясувалися перев’язами з квітів, на голову надівали вінки з трав, після веселилися, водили хороводи, співали пісні. Згідно з легендою, ніч на Івана Купала символізувала спілку чоловічого та жіночого початку, двох стихій (Купало – втілення вогню, Марена – води). Тому організатори подбали й про обрядову частину програми – всі стали свідками обряду вінчання, а бажаючі билися на м’яких шаблях і брали участь в інших козацьких іграх.

 

«Це свято ми проводимо вже вп’яте для громади Корабельного району, і ми раді тому, що у нас є підтримка, – зазначив організатор заходу Сергій Параскун. – Важливо розуміти, що людям це цікаво і потрібно. Ми залучаємо й інші організації, творчі колективи, що робить свято насиченим і цікавим. Підтримка «Ніка-Тери» важлива для нас в подібних заходах для жителів району, за що ми вдячні нашому багаторічному партнерові. Також нас підтримали представники влади та ДП СК «Ольвія».