Дата публікації: 2018-01-31

У 2017 році «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера» обробив 229 суден, переваливши 4,17 млн ​​т вантажів, що майже на 4% перевищує показник 2016 року.

У структурі загального обсягу вантажообігу в 2017 році, як і рік тому, переважала робота з зерновими культурами. Частка зернових склала 62,4% (понад 2,6 млн тонн), що на 7% більше, ніж у 2016 році. Перевалка навалювальних вантажів склала 1,355 млн тонн, що перевищила аналогічний показник 2016 року на 6,5%. Зокрема, основний обсяг навалювальних вантажів склала вогнетривка глина, перевалка якої за рік збільшилася на 11% – з 1,12 до 1,24 млн т.

Керівник порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв зазначив, що стійка динаміка зростання перевалки сільськогосподарських культур у 2017 році є результатом системних інвестицій, а також впровадження нової операційної та управлінської моделі роботи порту.

«У 2017 році інвестиції в розвиток та модернізацію потужностей порту склали 286 млн грн. Найбільшими проектами, реалізованими в минулому році, стали запуск сучасного комплексу з перевалки наливних вантажів й введення в експлуатацію додаткової вантажмашини зернового комплексу, продуктивністю 1500 т/год – розповів Алім Агакішиєв. – Це надало нам змогу суттєво підвищити конкурентоспроможність та наростити вантажообіг сільгоспкультур. У минулому році частка порту з перевалки зернових культур в регіоні склала 23%, тобто, на «Ніка-Теру» припадала майже кожна четверта тонна зерна, експортованого портовими операторами Миколаївської області».

Зокрема, в 2017 році порт «Ніка-Тера» вперше почав працювати з горохом і за результатами року сумарно перевалив 53% загального обсягу цієї культури серед усіх портів України, перевантаживши близько 170 тис. тонн гороху. Перевалка кукурудзи збільшилася на 14,7%, склавши 1,3 млн тонн.

 

За словами Аліма Агакішиєва, після приходу нового власника та вливання великих інвестицій в будівництво й розвиток нового зернового комплексу, «Ніка-Тері» вдалося з 2011 року п’ятикратно збільшити перевалку зернових.

Крім цього, за підсумками 2017 року компанія залишається одним з найбільших платників податків Миколаївського регіону. За минулий рік «Ніка-Тера» перерахувала 252 млн гривень податків, зборів та інших платежів до бюджетів різних рівнів. Зокрема, за рік до місцевого бюджету надійшло 36,3 млн гривень, в той час як відрахування до державного бюджету України від компанії склали 215,7 млн ​​гривень.

Крім сплати податків, «Ніка-Тера» продовжує вести активну соціальну політику. У 2017 році сума виділених коштів на реалізацію проектів корпоративної соціальної відповідальності перевищила 1 млн гривень. Пріоритетними напрямками, як і раніше, залишаються благоустрій міста, розвиток спорту, а також системна підтримка та благодійна допомога ветеранам, інтернатам, освітнім та медичним закладам регіону.