Дата публікації: 2021-01-25

За підсумками 2020 року порт «Ніка-Тера», що входить в Group DF підприємця Дмитра Фірташа, став одним з найбільших платників податків Миколаївської області. Підприємство сплатило 248,7 млн гривень податків до бюджетів різних рівнів.

Зокрема, відрахування до державного бюджету України склали 189,6 млн гривень, а в місцеві бюджети підприємство перерахувало 59,1 млн гривень.

«Всупереч пандемії підприємство не тільки продовжило ефективно функціонувати, забезпечувати миколаївців роботою і конкурентної заробітною платою, а й збільшило обсяг відрахувань до місцевого бюджету на 8%, – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.– Сумлінно сплачуючи податки, які потім повертаються в якості охорони здоров’я, навчання, будівництва доріг і соціальних виплат – місцеві підприємства, в першу чергу, інвестують в розвиток Миколаєва ». 

Підприємство не обмежилося сплатою податків, реалізувавши для Миколаєва ряд соціальних проєктів на суму 3,8 млн гривень. Найбільшими проєктами року стали:

  • Проєкт по боротьбі з пандемією COVID-19, на який порт виділив понад 2 млн гривень для закупівлі медобладнання і засобів індивідуального захисту медичних установ в миколаївській області
  • Проєкти з благоустрою та озеленення міста, а також розвитку спорту. Надання системної допомоги ветеранам та освітнім установам Миколаївського регіону.

Нагадаємо, що у 2020 році порт «Ніка-Тера» обробив 7,38 мільйонів тонн вантажів, 75% яких склали зернові, зернобобові та олійні культури, а також продукти їх переробки.