Дата публікації: 2021-07-15

За 6 місяців 2021 року порт «Ніка-Тера», що входить в Group DF, сплатив 128 млн гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів, збільшивши на 8,92% аналогічний показник попереднього року.

Зокрема, відрахування підприємства до державного бюджету склали 102 млн гривень, а місцевого 25,4 млн гривень.

«Ми стабільний сучасний бізнес, порт нового покоління, який довів свою ефективність. Порт є великим платником податків в регіоні, тому від нас, якоюсь мірою, залежить соціальний розвиток Миколаєва. Підприємство не обмежується тільки сплатою податків, а й фінансує міські проекти у сфері медицини, спорту, освіти та благоустрою міста. В цьому році ми вже виділили 1,3 млн гривень на різні соціальні проекти міста. Наша мета не змінюється. Ми прагнемо, щоб життя миколаївців стала комфортніше», – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

Порт продовжує допомагати медичним закладам Миколаєва, забезпечуючи необхідним медобладнанням і засобами індивідуального захисту. Медикам передано: 23 кисневих концентратора, 3 бактерицидних пересувних опромінювача, 2 ларингоскопа й понад 26 тис. засобів індивідуального захисту. У 2020 році порт виділив понад 3 млн гривень на благодійність, з яких більша частина (понад 2 млн гривень) була спрямована на підтримку медицини.

Цього року порт «Ніка-Тера» брав активну участь в реалізації міських інфраструктурних проектів. На початку 2021 року підприємство профінансувало розробку міського проекту будівництва дворівневої транспортної розв’язки з чотирисмуговим автомобільним тунельним шляхопроводом у Корабельному районі. Також порт допомагає місту відновлювати покриття на дорогах загального користування.

У 2020 році термінал прийняв 409 суден, перевантаживши 7,380 млн тонн вантажів. Структура вантажообігу у 2020 році виглядала таким чином: зернові, зернобобові та олійні вантажі склали понад 5,55 млн тонн або 75% від загального обсягу, навалочні – 1,27 млн тонн (18%), наливні – 323 тис. тонн (4%), мінеральні добрива – 215 тис. тонн (3%).