Дата публікації: 2021-01-18
  • Зернові, зернобобові та олійні культури, а також продукти їх переробки залишаються основними видами вантажів
  • Порт почав перевалювати нафтопродукти та відновив перевалювання добрив
  • Зниження обсягів перевалки пов’язано з коронакризою і зниженням урожайностіСнижение объемов перевалки связано с коронакризисом и снижением урожайности (Другий вантажний район – зернові вантажі)

У 2020 році вантажообіг порту «Ніка-Тера», що входить в Group DF, склав 7,38 млн. тонн вантажів. При цьому структура вантажообігу підприємства виглядала таким чином:

  • зернові, зернобобові та олійні культури, а також продукти їх переробки – 75% (5,55 млн тонн);
  • навалочні вантажі відкритого зберігання – 18% (1,27 млн тонн);
  • наливні вантажі – 4% (323 тис тонн);
  • мінеральні добрива – 3% (215 тис тонн)

За рік порт прийняв 409 судів, наростивши при цьому кількість оброблених балкерів типу Panamax (водотоннажністю близько 65000 тонн) на 44% з 16 до 23 одиниць.

Всього в порту було оброблено 63 114 залізничних вагонів й 65 910 автомобілів.

(Перевалка бітуму)

«Пандемія COVID – 19 і падіння врожайності сільгоспкультур – головна причина зниження на 14% вантажообігу в нашому порту. У 2020 році зернові були основним видом вантажів що перевалювалися. У теж час криза допомогла відкрити для нас нове “вікно можливостей”, мова йде про відновлення об’ємів перевалки мінеральних вантажів і перевалку бітуму», – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

За його словами, важливими досягненнями року стали 100% збереження персоналу компанії й масштабна допомога медицині міста в боротьбі з COVID-19.

«Цього року було дуже непросто. Але наш бізнес гідно здолав виклики. Порт продемонстрував стійкість. Ми віримо в поступове відновлення ринку, економіки й, відповідно, об’ємів вантажообігу у 2021 році. Проте багато що залежить від погодних умов і врожайності ключових культур в цьому маркетинговому році», – підкреслив Алім Агакішиєв.