Дата публікації: 2021-04-09

У першому кварталі 2021 року порт «Ніка-Тера», що входить в Group DF перевалив 1 мільйон 420 тисяч тонн вантажів.

У структурі перевалки основними позиціями залишаються:

  • зернові, зернобобові, олійні культури та продукти їх переробки – 906,4 тис. тонн (64%) (від загального обсягу перевалки);
  • навалочні вантажі – 329 тис. тонн (23%);
  • добрива – 95,2 тис. тонн (7%);
  • олія соняшникова – 90 тис. тонн (6%).

«В середньому падіння перевалки по галузі в першому кварталі – приблизно на 20%, що стосується зернових, то на 37%. На жаль, наш порт не став винятком. Причина падіння в галузі очевидна – пандемія і низький урожай зернових у 20/21 МР. Ми розглядаємо цей період просідання, як етап для перегрупування і стратегічної корекції всієї нашої бізнес-моделі: ми робимо кроки, які дозволять перерозподілити перевалочні потужності та розширити номенклатуру оброблюваних вантажів. Наприклад, в 1 кварталі порт збільшив перевалку глини на 58,5%, а перевалка олії – на 32,4%, азотних добрив на 36% і фосфоритів більш ніж у 2 рази. Створення нових центрів маржинального прибутку – частина нашої стратегії в умовах пандемії», – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

За словами Агакішиєва порт направив всі зусилля, щоб пройти непрості для економіки та для портової галузі часи з мінімальними втратами.

«Криза це відмінна перевірка клієнтами портів на міцність. Криза для нас це можливість. Важливо зберегти своїх клієнтів, залучити нових. Для цього ми повинні кожен день демонструвати свої переваги. Це бізнес-ідеологія порту нового покоління. Ми хочемо реалізувати всі заплановані інвестиційні програми. Сучасний порт зобов’язаний швидко міняти підходи та підлаштовуватися під ринкову ситуацію», – каже Агакішиєв.

За його словами, в порту очікують поступового відновлення економіки й відповідно збільшення обсягів перевалки в українських портах вже в другому півріччі 2021 року.

«Ми не приховуємо, що у нас є певний оптимізм у зв’язку з прогнозованим зростанням врожаю у 2021 році. Для нас зернові залишаються домінантним видом вантажів. Погодні умови цієї зими були краще, ніж в попередньому. Тому хороший урожай стане в певному сенсі двигуном всієї портової галузі. І звичайно, загальна динаміка ВВП країни визначить тренди всієї портової галузі», – резюмував Алім Агакішиєв.

Раніше повідомлялося, що в першому кварталі 2020 року порт обробив 1 млн 87 тис тонн вантажів. У структурі вантажообігу переважали зернові, зернобобові та олійні культури, які становлять 65% від квартального обсягу перевалки або 1,22 млн тонн Навалочні вантажі склали – 14% або 0,27 млн тонн, шрот – 17% (0,32 млн т), а перевалка олії – 4% (0,07 млн тонн).

З осені 2011 року порт входить до групи компаній Group DF, підприємця Дмитра Фірташа, яка інвестувала в розвиток порту понад 1,5 млрд гривень.

У 2020 році в порт було вкладено понад 60 млн грн. Найбільшими інвестпроектами стали: модернізація вантажного району №2, збільшення залізничного парку порту.

У 2020 році термінал прийняв 409 суден, перевантаживши 7,380 млн тонн вантажів. Структура вантажообігу у 2020 році виглядала таким чином: зернові, зернобобові та олійні вантажі склали понад 5,55 млн тонн або 75% від загального обсягу, навалочні – 1,27 млн тонн (18%), наливні – 323 тис. тонн (4%), мінеральні добрива – 215 тис. тонн (3%).