Дата публікації: 2019-01-22

У 2018 році “МСП НІКА-ТЕРА” продемонстрував стрімкий розвиток, встановивши абсолютний рекорд вантажообігу порту, який досяг більш 5,84 млн т.

На тлі відсоткового зростання вантажообігу в морських портах України в 2018 році, ТОВ “Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА” забезпечив власний приріст перевалки на рівні 40% та посів другу позицію у ТОП найбільших приватних стивідорних компаній країни.

Порт “НІКА-ТЕРА” у минулому році обробив 335 суден (229 суден роком раніше) та перевищив вантажообіг 2017 року на 1,67 млн ​​т. Рекордних темпів зростання вантажообігу вдалося досягти, у тому числі, завдяки розширенню номенклатури оброблюваних вантажів – у 2018 році порт успішно освоїв і приступив до перевалки соняшникової олії та шроту соняшнику.

У структурі вантажообігу основний обсяг перевалки склали вантажі зернової групи, зернобобових та олійних культур, а також продуктів їх переробки – 4 млн тонн або 68% від загального обсягу перевалки. У порівнянні з 2017 роком приріст даного показника склав 53%. Варто відзначити, що істотне збільшення перевалки сільськогосподарських культур стало можливим завдяки розширенню складських потужностей одночасного зберігання.

Перевалка навалювальних вантажів відкритого зберігання склала 1,86 млн тонн, перевищивши аналогічний показник 2017 року на 18%. Зокрема, основний обсяг навалювальних вантажів склала вогнетривка глина, перевалка якої за рік збільшилася на 10% – з 1,24 до 1,36 млн тонн.

Високої динаміки приросту перевалки вдалося досягти завдяки злагодженій роботі колективу, довірі клієнтів і обопільної бездоганному виконанню контрактів з партнерами порту “НІКА-ТЕРА”. Незважаючи на високий темп роботи та максимальне завантаження портових потужностей всі внутрішні портові логістичні операції виконувалися оперативно й якісно.

У 2018 року порт “НІКА-ТЕРА” продовжив модернізацію та розширення портових потужностей. У порту істотно розширені складські комплекси та виконані будівельні роботи для запуску нового причалу під навалочні вантажі. Завершено основну частину робіт для введення в експлуатацію таких об’єктів як: друга черга маслотерміналу (резервуарний парк з об’ємом одночасного зберігання 30 тис. тонн наливних вантажів) та нове локомотивне депо для технічного обслуговування та ремонту тепловозів. Крім цього, активно велося будівництво виставкового парку для накопичення вантажних автомобілів, візування та лабораторного аналізу вантажів, що прибувають на автомобільному та залізничному транспорті.

Підводячи підсумки роботи компанії в 2018 році, варто відзначити, що “МСП НІКА-ТЕРА” перерахував 231 млн гривень податків, зборів та інших платежів до бюджетів різних рівнів. З них тільки в місцеві бюджети направлено 45,4 млн гривень. Даний показник на 25% перевищує суму відрахувань компанії за попередній рік, в основному, за рахунок зростання фонду заробітної плати на підприємстві.

Крім цього, у 2018 році “Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА” виділив понад 1,7 млн ​​гривень на реалізацію проектів корпоративної соціальної відповідальності. Пріоритетними напрямками залишився розвиток спорту, благодійна допомога дітям з обмеженими можливостями, ветеранам, інтернатам, освітнім та медичним закладам регіону, участь у благоустрої та озелененні міста, а також проведення ремонтних робіт дорожнього покриття загального користування.